Harmonogram

Harmonogram 2019-01-08T14:03:26+00:00

Harmonogram na rok 2019 jest w przygotowaniu

Harmonogram na rok 2018

Sala konferencyjna

12.00 – Oficjalne otwarcie targów hala F – scena główna

13.00 – 14.00 – Pirelli – Grzegorz Nalewany – Product Manager

  1. Jak opony wpływają na podstawowe cechy samochodu: komfort, sportowe prowadzenie, bezpieczeństwo?
  2. Dlaczego producenci samochodów decydują się na opony homologowane?
  3. Czym różni się „szyta na miarę” opona homologowana od wersji standardowej?
  4. Na czym polegają rozwiązania: run-flat, seal inside i PNCS?
  5. Jak eksploatować opony, aby zapewniały jak największe bezpieczeństwo jazdy?

14.00 – 15.00 – Polcar – Andrzej Senkowski, Założyciel przedsiębiorstwa Polcar działającego od 1986 r.

Polcar – lider rynku części nadwozia w Europie – o unikalnych zasadach optymalizacji doboru części nadwozia i układów termicznych w dedykowanych dla klientów rozwiązaniach – katalog elektroniczny eCar i wyróżniające go cechy

15.00 – 16.00 – Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów – Zmiany w systemie badań technicznych pojazdów w Polsce – Implementacja Dyrektywy 2014/45/UE”

Strefa Kariery

12.00 – 14.00 – bezpłatne sprawdzanie CV w samochodzie rekrutacyjnym MotoKariery

14.00 – 16.00 – konsultacje – Jak znaleźć pracę w motoryzacji czyli jak szukać i gdzie szukać?

a także:

12.00 – 16.00 – prezentacja Auto Katalogu SAMAR – narzędzia, które pomoże lepiej poznać rynek motoryzacyjny, przygotować się do pracy na nim albo…kupić własny samochód

Stoisko Multichem

12.00 – 13.00 Sposoby na efektywne i bezproblemowe przygotowanie elementów do lakierownia

Prawidłowe przygotowanie elementu do prac lakierniczych. Maskowanie elementów, szlifowanie oraz odłuszczanie. Prezentacja produktów oraz dedykowanych rozwiązań przyspieszających prace przygotowawcze do lakierowania produkty Profix i Finixa. Omówienie najczęściej pojawiających błędów skutkujących wadami lakierniczych na tym etapie prac.

13.00 – 14.00 Jak fenix z popiołu

Renowacja samochodu oczyma specjalisty. Ile czasu zajmuje dobranie egzemplarza do renowacji, na jakie parametry zwracana jest uwaga. Co jest najtrudniejsze w renowacji. Pokazanie przebiegu renowacji prezentowanych samochodów. Panel dyskusyjny zadaj pytanie fachowcowi.

14.00 – 14.30 Odtworzenie powłoki antykorozyjnej, czyli dlaczego powłoka naprawiana musi mieć określoną grubość.

Użycie szpachlówek, wypełniaczy w zależności od przeznaczenia i podłoża. Wyrównywanie powierzchni, nadawanie kształtów. Gruntowanie elementu. Różnice w zabezpieczeniach antykorozyjnych w zależności od podłoża – m.in. aluminium, stal galwanizowana, ocynk. Szybki podkład 375 Swift oraz DTM bezpośrednio na blachę. Zastosowania podkładu typu SEALER wraz z LV CRYL.

14.00 – 14.30 Konkursy z nagrodami

14.45 – 15.30 Jak prawidłowo dobrać kolor lakieru samochodowego. Tajniki pracy kolorysty

Różnica w lakierowaniu samochodów w fabryce a w warsztacie. Jak sprawdzać kolor. Gdzie szukać tabliczki z numerem koloru. Jak działają systemy doboru kolorów. Prezentacja pigmentów efektowych, dokumentacja kolorystyczna (wzorniki kolorów, program recepturowy). Przygotowanie receptury wybranej przez publiczność. Natrysk próbny. Przyszłość kolorystyki – prezentacja spektrofotometru.

15.30 – 16.30 Lakierowanie z wykorzystaniem systemu wodnego Aqua 2G

Dobór koloru w lakierach wodorozcieńczalnych. Zasady posługiwania się kołem kolorów. Korygowania receptur. Dobór koloru bez znajomości fabrycznego numeru koloru (bez tabliczki znamionowej).

16.30 – 17.00 Zastosowanie lakierów bezbarwnych. Różnice w produktach i sposoby aplikacji. Omówienie najważniejszych wad lakierniczych i sposobów ich zapobiegania.

Rodzaje lakierów bezbarwnych i różne sposoby ich aplikacji. Polerowanie lakierów bezbarwnych. Jak zapobiegać oraz jak usuwać wtrącenia na lakierze bezbarwnym.

Sala konferencyjna

11.30 – 12.30 – Polcar – Andrzej Senkowski, Założyciel przedsiębiorstwa Polcar działającego od 1986 r.

Polcar – lider rynku części nadwozia w Europie – o unikalnych zasadach optymalizacji doboru części nadwozia i układów termicznych w dedykowanych dla klientów rozwiązaniach – katalog elektroniczny eCar i wyróżniające go cechy.

Strefa kariery

12.00 – 13.00 – bezpłatne sprawdzanie CV w samochodzie rekrutacyjnym MotoKariery

13.00 – 14.00 – konsultacje – Jak znaleźć pracę w motoryzacji czyli jak szukać i gdzie szukać?

a także:

12.00 – 16.00 – prezentacja Auto Katalogu SAMAR – narzędzia, które pomoże lepiej poznać rynek motoryzacyjny, przygotować się do pracy w motoryzacji albo… kupić własny samochód

Stoisko Multichem

10.00 – 11.30 Naprawa renowacyjna – jak przygotować karoserię do lakierowania

Prawidłowe przygotowanie elementu do prac lakierniczych. Maskowanie elementów, szlifowanie oraz odłuszczanie. Prezentacja produktów oraz dedykowanych rozwiązań przyspieszających prace przygotowawcze do lakierowania produkty Profix i Finixa. Omówienie najczęściej pojawiających błędów skutkujących wadami lakierniczych na tym etapie prac.

11.30 – 12.30 Szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla – czyli bez czego nie odrestaurujmy starego samochodu

Renowacja starego samochodu na przykładzie limuzyny CWS z lat 20-tych. Co jest najtrudniejsze w renowacji. Pokazanie przebiegu renowacji prezentowanych samochodów. Panel dyskusyjny zadaj pytanie fachowcowi.

12.00 – 14.00 Odtworzenie powłoki antykorozyjnej, czyli dlaczego powłoka naprawiana musi mieć określoną grubość.
Użycie szpachlówek, wypełniaczy w zależności od przeznaczenia i podłoża. Wyrównywanie powierzchni, nadawanie kształtów. Gruntowanie elementu. Różnice w zabezpieczeniach antykorozyjnych w zależności od podłoża.

14.00 – 14.30 Konkursy z nagrodami

14.30 – 15.30 Tajniki pracy kolorysty – kolory z efektami m.in. „Kamelon”, Xirallic, StarDust, Candy

Dlaczego kolory samochodów zapewniają taką różnorodność efektów wizualnych. Ile kolorów samochodów istnieje na świecie. Jak dobrać kolor z efektami, jak lakierować. Jak samodzielnie można polakierować elementy przy wykorzytaniu specjalnych pigmentów.

15.30 – 16.00 Dlaczego lakiery bezbarwne testuje się na Florydzie?

Rodzaje lakierów bezbarwnych i różne sposoby ich aplikacji. Polerowanie lakierów bezbarwnych. Jak zapobiegać oraz jak usuwać wtrącenia na lakierze bezbarwnym. Jak producenci testują lakiery i co zapewnia ich trwałość.

16.00 – 17.00 Cieniowanie w trakcie lakierowania elementów, czyli jak oszukać oko.

Prezentacja technik stosowanych przez lakierników w trakcie pracy. Poradnik na co zwracać uwagę przy zakupie używanych samochodów. Kiedy niezbędny jest nam miernik grubości powłoki

Strefa kariery

11.00 – 12.00 – konsultacje – Jak znaleźć pracę w motoryzacji czyli jak szukać i gdzie szukać?

11.00 – 15.00 – prezentacja Auto Katalogu SAMAR – narzędzia, które pomoże lepiej poznać rynek motoryzacyjny, przygotować się do pracy w motoryzacji albo…kupić własny samochód

Stoisko Multichem

10.00 – 11.30 Jak zabezpieczyć lakier samochodu na zimę

Co możemy sami zrobić, aby zapewnić większą trwałość powłoki naszych samochodów. Jak myć samochód, jak często i czego unikać.
Co najbardziej szkodzi lakierom samochodowych.

11.30 – 12.30 Detailing – faty i mity

Pokaz praktyczny i panel dyskusyjny z technikami na co dzień zajmującymi się detailingiem. Możliwość uzyskania indywidualnych porad.

12.00 – 14.00 Jak dobiera się kolor samochodu – czyli tajniki pracy w warsztacie lakierniczym.

Sposoby doboru koloru – dokumentacja kolorystyczna. Czy spektrofotometry zastąpią kolorystów? Przygotowanie receptury wybranej przez publiczność. Natrysk próbny.

14.00 – 14.30 Konkursy z nagrodami

14.30 – 15.30 Kiedy i jakie rysy na lakierze możemy usunąć sami – polerowanie powierzchni

Prezentacja produktów – wyjaśnienie zakresu działania. Przygotowanie powierzchni prze polerowanie. Polerowanie maszynowe i ręczne – różnice.

15.30 – 17.00 Lakiery matowe – trend na rynku

Jak uzyskać powłokę z efektem matowym. Rodzie produktów. Technologia lakierowania produktami z efektem matowym. Lakiery bezbarwne matowe, lakiery barwne matowe. Odporność lakierów matowych na zarysowania.